PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164641}
7,1 6 111
ocen
7,1 10 1 6111
7,1 12
ocen krytyków
Do ciebie, człowieku
powrót do forum filmu Do ciebie, człowieku

Właśnie obejrzałem film i zastanawia mnie ostatnia scena z samolotami. O ile cały film to różne 'obrazy' codziennego życia, monolog psychiatry, który jest jakby przesłaniem filmu to już zakończenie jest dla mnie zastanawiające. W filmie pojawia się piosenka o niebie, które jest rajem, ktoś w komentarzach pisał o bombardowaniu miasta z tychże samolotów. W sumie do końca nie wiemy czy bohaterowie na końcu zobaczyli właśnie te samoloty czy ujrzeli coś jeszcze bardziej niezwykłego co nagle wręcz zatrzymało ich życie. Może ktoś ma jakieś refleksje na temat zakończenia ?

ocenił(a) film na 8
tomasz2353

Biorąc pod uwagę motto filmu (“Be pleased then, you living one, in your delightfully warmed bed, before Lethe’s ice-cold wave will lick your escaping foot.”–Goethe), końcowa scena według mnie zwiastuje wojnę, i to nie konwencjonalną, ale taką przerażająco nierealną, przychodzącą w środku słonecznego dnia, jak bomby nad Hiroszimą i Nagasaki.

użytkownik usunięty
tomasz2353

To byly samoloty z uchodzcami! Chyba nie musze tlumaczyc przeslania...(?)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones