PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651341}

Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

En Duva satt på en gren och funderade på tillvaron
6,6 7 844
oceny
6,6 10 1 7844
7,3 18
ocen krytyków
Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu
powrót do forum filmu Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

Wyjaśnienie

użytkownik usunięty

Może ktoś opowiedzieć coś więcej o tej scenie z czarnoskórymi i trąbami bo nic nie rozumiem.

ocenił(a) film na 5

Kiedy podpalili ogień pod beczką, czarnoskórzy zaczęli biec bo parzyło ich w stopy. Na początku chaotycznie, przez co bęben się nie obracał a oni cały czas stali na gorącej części. W końcu zaczęli biec w jedną stronę dzięki czemu przechodzili na mniej parzącą część i tak w kółko, więc bęben zaczął się kręcić, a do trąb dochodziło powietrze, dzięki czemu wydawały dźwięki. Gdy już wszystko sprawnie działało i można było usłyszeć "muzykę", otwarto drzwi przed "elitą" aby mogli posłuchać.

Czyli Ci na górze dla swoich błahych zachcianek wykorzystają tych na dole, nie przejmując się ich niedolą.

użytkownik usunięty
ArjeN

dzięki! :)

ArjeN

Myślę, że ta scena, jak się okazało kluczowa dla filmu jest znacznie bardziej okrutna, niż myślisz. Wielcy Państwo wyszli posłuchać zaskakującej muzyki dopiero wtedy, kiedy ... z bębna wyparował ostatni czarnoskóry a wydzielające się gazy, pod odpowiednim ciśnieniem z wdziękiem uruchamiały kolejne trąbki. Sam kiedyś zastanawiałem się, jakiej grzesznej ekstazy mogli doznawać SS-mani wrzucający półżywych ludzi do pieca w Auschwitz.
Myślę, że ten film powstał nie dla rozrywki, a po to, by nam uświadomić jak strasznymi bufonami jesteśmy, jakimi wrogami dla innych i jakimi okrutnikami.

ocenił(a) film na 10

https://pl.wikipedia.org/wiki/Byk_z_br%C4%85zu
to nawiązanie też to tego narzędzia tortur

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones