PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651341}

Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

En Duva satt på en gren och funderade på tillvaron
6,6 7 849
ocen
6,6 10 1 7849
7,3 18
ocen krytyków
Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu
powrót do forum filmu Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

mimo wszystko słabo

ocenił(a) film na 6

Lubię kino surrealistyczne, ale wszystko, co dobre w tym filmie zawiera się w zwiastunie. Według mnie krótki metraż byłby lepszym rozwiązaniem. Swoiste poczucie humoru twórców i wszystkie te urocze absurdy, owszem, trafiają do mnie i film wydawał mi się świetny przez pierwsze pół godziny. Później było tylko gorzej. Powielanie pewnych zabiegów bez jakiegokolwiek rozwinięcia akcji, momentu kulminacyjnego, czy czegokolwiek nadającego kierunek, sprawia, że obraz staje się zwyczajnie nudny. Świetne zdjęcia ratują nieco sytuację, ale w kinie wytrzymać do końca nie mogłam. Nie mam w zwyczaju wychodzenia w środku seansu, więc wymęczyłam film do końca. Podsumowując - zwiastun doskonały (trafia w sedno i pozostawia niedopowiedzenia), film natomiast nieco rozwlekły.

ocenił(a) film na 8
abhaile

Też mam do tego filmu ten jeden zarzut, iż są to w zasadzie etiudy, a nie film. Natomiast został niewątpliwie pięknie zrealizowany pod kątem wypełnienia przestrzeni (jakoś mi się ten układ kojarzył z "Tangiem" Rybczyńskiego, nawet i fabularnie gdyby się nad tym zastanowić), ale też. np. muzycznym. Mnie nie wymęczył, właściwie zachwycił wykonaniem, ale także zabrakło mi czegoś więcej w obszarze przekazu, bo w tym wymiarze film jest w zasadzie prowadzony na jednym poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones